Dietní jídla právě pro Vás

Dieta při cukrovce

Cukrovka už dávno není nemoc, která by postihovala jen staré lidi. I mladá generace trpí touto nemocí, která sice nijak nebolí, ale dieta je velmi důležitá pro správný chod organismu. Už ze samotného názvu nemoci plyne, že se při dietě bude potřeba vyhnout zejména cukrům. Marmelády, sladké tyčinky, čokolády, nebo i některá přeslazená jídla jsou spíš výjimkou ne-li absolutní tabu.

Zakázané potraviny při diabetu

Kromě konzumace cukru jsou zakázány i některé mléčné výrobky, zejména ty tučné i tučné maso a uzeniny jsou zcela vyloučeny. Vyhýbat by se nemocní měli i potravinám, které obsahují příliš moc soli. Vyhnout byste se samozřejmě měli i sladkému. Ani to ale není tabu, protože v současné době jsou snadno k dostání diabetické sladké potraviny. Vybírat si můžete z různých sušenek, ale i čokolád, nebo dezertů či zákusků. Vyhnout byste se měli i některým druhům pečiva nebo jej konzumovat alespoň v menší míře. Zaměřit byste se měli zejména na to celozrnné.

Osoby, které mají onemocnění diabetes, by se měli naučit jíst pravidelně, denně a to alespoň 5x. Zajistí jim to správou životosprávu, dobré zažívání a optimální váhu.

Pozor by si měli dát nejen na množství potravin, které denně konzumují, ale i na jejich složení.

Mohlo by Vás zajímat:


Tento záznam byl zaslán Dieta při diabetes a označen , , . Záložka je zde.

Similar posts

Komentáře jsou uzavřeny.