Dietní jídla právě pro Vás

Dietní polévky

Dietní polévky se skládají především ze zeleniny. Jednou z nich je i vydatná, ale zároveň dietní polévka z pečeného lilku, která jistě potěší zejména milovníky zeleninových a hustých polévek.

Budete potřebovat:

2 lilky, 2 pórky, 2 cibule, 1 mrkev, 1 rajčatové pesto, 3 čerstvá rajčata, 1 svazek koriandru, 1 citrón, 1 jogurt, 1 chilli paprička, 2 lžíce tymiánu, špetka soli a římského kmínu, olivový olej

Jak na to:

Všechnu zeleninu si očistěte a omyjte. Nakrájejte si na menší kousky a vložte do pekáče nebo na plech, který jste předem vyložily papírem na pečení. Zakapejte lehce olivovým olejem a dejte alespoň na hodinu do trouby – dokud nebude zeleniny měkká. Upečenou zeleninu vložte do hlubokého hrnce, oloupejte lilek, aby polévka díky jeho slupce nezhořkla a nezabarvila se, nakonec přidejte koření, sůl a kapku citrónové šťávy. Všechno společně promíchejte a zalijte vodou. Nechte vařit tak dlouho, dokud se zelenina nerozvaří a následně polévku rozmixujte na hustou kaši. Nakonec přidejte jogurt na zjemnění a je to hotovo!

 

Komentáře jsou uzavřeny.