Dietní jídla právě pro Vás

Ketonová dieta jídelníček

Ketonová dieta je obecně známá spíš pod názvem proteinová dieta. Ketonová dieta je založena především na vysoké konzumaci proteinů, kdy se po několika dnech lidské tělo dostává do ketózy. Ketóza je stav, kdy si lidský organismus bere energii pouze z ketonů, nikoli z cukrů.

Spalování tak probíhá poměrně rychle a navíc si nijak nepoškozujete zdraví. Diety by se obecně neměly držet nějak výrazně dlouho a to stejné platí i o ketonové dietě. A jak snadno zjistit, že se organismus již nachází ve stavu ketózy? Poměrně snadno. Prakticky v každé lékárně jsou prodávány speciální měřiče, díky nimž je možné zjistit, jak na tom lidské tělo vlastně je.

Co je možné konzumovat při ketonové – proteinové dietě? 

maso a ryby, vejce a proteinové nápoje, jakákoli bílkovinová strava, ovoce – jen avokádo nebo citrón, olivové oleje, čokoláda s obsahem minimálně 60% kakaa, mléčné výrobky a některá zelenina

Co není možné konzumovat pro ketonové – proteinové dietě? 

klasická mouka a výrobky, které obsahují příliš mnoho mouky, sladká zelenina – mrkev, kukuřice, řepa, luštěniny s vysokým obsahem cukrů, ovoce, alkohol a káva, sladkosti a pochutiny – chipsy, arašídy, apod., obilniny a brambory

Nelze ale zapomínat na konečnou fázi diety. Pokud hodláte po několika dnech nebo týdnech přejít na normální stravu, pak nezapomínejte, že na to musíte jít velmi pomalu. Klasickou stravu budete muset začít jíst ve velmi omezeném množství, snadno tak zabráníte jo-jo efektu a zajistíte, že to, co jste během několika týdnů zhubli, se zase během několika dní nevrátí zpátky do problematických partií.

Mohlo by Vás zajímat:


Tento záznam byl zaslán Dietní recepty a označen , , , , . Záložka je zde.

Komentáře jsou uzavřeny.