Dietní jídla právě pro Vás

Žlučníková dieta recepty

Pokud máte problémy se žlučníkem, pak je dieta nezbytně nutná. Onemocnění žlučníku postihuje zejména starší lidi a nepříjemnostem a především bolestem můžete předejít hlavně správnou životosprávou a správně upraveným jídelníčkem. Jakým potravinám byste se tedy měli vyhnout především?

Vyhnout se musíte hlavně mastným jídlům, tukům, ale i mléčným výrobkům a uzeninám, které obsahují příliš moc vody a soli. Z jídelníčku byste zcela měli vyřadit zeleninu, která nadýmá.

Lze mezi ni zařadit například kapustu, čočku nebo fazole a některé jiné druhy luštěnin. Nesmírně důležité je, vyhnout se zcela alkoholickým nápojům. Vhodné je konzumovat hodně polévky.

Zdravá bramboračka

100 g brambor, 80 g hub, majoránka, sůl, pepř, kořenová zelenina

Brambory si nakrájejte na kostky a dejte vařit do vody. Nakrájejte si kořenovou zeleninu. Lze použít mrkev, celer, petržel a společně přidejte k bramborám. Vše společně vaříme tak dlouho, dokud nebude zelenina měkká a poté přidáme nakrájené houby. Přidáme špetku soli, pepře a dochutíme majoránkou.

Skvělá tvarohová pomazánka

200 g tvarohu, 60 g kořenové zeleniny, sůl, pepř, citrónová šťáva, petržel

Tvaroh dáme do misky a utřeme společně s citrónovou šťávou, nasekanou petrželkou, solí a pepřem. Kořenovou zeleninu očistíme a nastrouháme na jemné nudličky – nejlépe na struhadle. Zamícháme do pomazánky a podáváme s pečivem nebo vařeným bramborem.

 

Mohlo by Vás zajímat:


Tento záznam byl zaslán Vaříme dietně a označen , , , . Záložka je zde.

Komentáře jsou uzavřeny.